Půjčovna dodávek Praha zajišťuje vozy pro převážení rozměrného a těžkého nákladu

Dodávka pro stavební a montážní práce

Dodávky si lidé rezervují nejčastěji jako technická vozidla pro zajištění převozu rozměrného či těžkého nákladu, který nelze naložit na přívěs nebo do zavazadlového prostoru osobního vozu. Jsou to ty typické situace, kdy se nakládá v hobby marketech sádrokarton, pytle s cementem či maltou, dřevěné palubky a podobné stavební propriety.

šedá dodávka

Vozidlo z půjčovny dodávek Praha https://www.pujcovna-praha9.cz/ však můžete využít i pro převoz vybavení bytu, především pro dřevěný nábytek. Mnozí z nás si dokážou poradit sami a ušetřit finance za pracovní činnosti, které provádí stěhovací firmy, patří sem i demontáž kuchyňské linky a vestavěných skříní.

Vestavby a kuchyně se montují přímo podle rozměrů a dispozice vnitřních prostor a jde o široké a dlouhé desky ve velkém počtu, pro něž je vozidlo typu dodávky ideální. Demontované desky se tu mohou pokládat v celé délce buď na plocho na podlahu vozu, anebo otočené na bok, důkladně zajištěné proti pohybu.

jízda s dodávkou

Značnou výhodou je samotná jízda, desky nejsou náchylné proti poškození rázovou silou, jak tomu bývá u střešních nosičů, nejsou vystaveny působení prachu, benzinových a naftových spalin a povětrnostním vlivům venkovního prostředí. Uvnitř dodávky se nemusí zakrývat, stačí je zajistit proti posouvání a proložit bublinkovou fólií.

Těžší věci patří dopředu

Jízda s plně naloženou dodávkou může způsobit problémy při jízdě ve vyšších rychlostech, v zatáčkách a na kluzkém povrchu hlavně tehdy, je-li náklad nevhodně rozmístěný. Stává se to tehdy, je-li přetížená jen jedna strana vozu, především ta pravá, zatímco na druhé straně jsou jen lehké předměty. Totéž se stává u špatně rozvrženého těžiště nákladu, nejtěžší věci by měly být co nejblíže kabině, pokud je to opačně, vůz je hůře ovladatelný a v některých případech i nebezpečný z hlediska dopravní nehody.