Těžba kryptoměn je tak trochu adrenalinová záležitost

Nejprve je dobré si uvědomit, že se na trhu objevují nové kryptoměny, ale v podstatě se skutečnost má tak, že skutečně existují pouze dva druhy elektronické měny. Hlavní je rozhodně Bitcoin, který se vryl již do paměti mnohých uživatelů a příznivců. Jeho těžba je rozšířená po celém světě a v podstatě se jedná o potvrzování transakcí v kryptoměnové síti. Výpočty naštěstí nemusíme dělat my, to je plus pro ty, co jsou to odhodlaní dělat, ale matematika a její výpočty jsou jim prakticky hodně vzdálené. Komu se podaří prvnímu potvrdit, tak má v podstatě vyděláno, jelikož dostane jako jediný odměnu, která není zrovna malá. Ale také na ni může čekat pěkně dlouho. Co se týče druhého druhu virtuální měny, tak se jedná o všechny ostatní kryptoměny, tak zvané altcoiny. Do nich spadá známý Litecoin, Dogecoin nebo Namecoin. Těžba kryptoměn se koná každý den 24 hodin nepřetržitě, tudíž to vyžaduje pěknou dávku trpělivosti a odevzdanosti pro horníka.
technologie a bitcoin

Otázkou je, zdali se hornictví stále vyplatí

To je otázka na správném místě. Těžba není jen pouhé zapnutí počítače a kliknutí na nějaké potvrzující transakce. Je to daleko náročnější na pořízení, údržbu i provoz. Pokud je štěstí, tak tato investice je během chvíle zpět. Na rovinu v dnešní době se na počítači rozhodně těžba Bitcoinu nevyplatí. Možná je lepší se nejdříve podívat na kalkulačku, která dokáže posoudit, zdali se do takové práce vůbec pustit. Stačí zadat pár důležitých informací, včetně ceny za elektrickou energii a během chvíle můžeme mít jasno.
mining kryptoměn

Bitcoin – pro začínající těžaře je nevhodný, proto je lepší najít jiný způsob na získání této měny.

Ostatní měny – zde není tak velká konkurence a rozsáhlé sítě těžařů, takže je zde reálná šance získat úspěch. Ačkoliv je nutné pro to také něco udělat a nespoléhat se pouze na svůj osobní počítač. To je skutečně dost málo. Kalkulačka ziskovosti je naprosto skvělá, takže dokáže poradit, zdali se vyplatí dolovat s tím, co máme nebo pořídit kvalitnější těžební stroj. Rozhodnutí máme ve svých rukách.