Jak řešit problémy s penězi?

Někdy lidé potřebují peníze, ale nemají je. V takových chvílích se obvykle ten, na koho to dolehne, uskromňuje a třeba to nakonec zvládne. Jenže to není jisté a ani to nebývá pravidlem. Někdy to totiž dojde až tak daleko, že si člověk říká, že už mu možná nezbývá jiné východisko, než přepadnout banku.

A banku dotyčný pochopitelně přepadnout může. Ale neměl by tak činit nezákonně, brutálně, se zbraní v ruce. Měl by ji přepadnout výlučně v přeneseném smyslu toho slova, tedy obrátit se na ni. A požádat o půjčku.

výřez z bankovek

Jenže ani toto zažádání si nemusí být nezbytně řešením. Banky mají totiž přísná pravidla, podle kterých na žadatele pohlížejí, a nejednou se tak stane, že člověk v tísni doloží vše, co musí, jenže ne v takové kvalitě, jakou banky očekávají. Někdo má třeba relativně nízké příjmy, někdo má problémy se záznamy v registrech dlužníků, někomu hrozí exekuce a třeba i nejeden jiný typ problému.

A co když žadatele v bance odmítnou, co když mu tu peníze nepůjčí? Pak je rozumné obrátit se ještě na nebankovní společnost. Protože taková nebankovní hypotéka bez doložení příjmu může být právě tím, co vytáhne i nedokonalého žadatele z bryndy. U té se totiž nepožaduje prokázání ideálních žadatelových poměrů, u té není třeba nevzbudit ani stín pochybností. Tady stačí, když se žadatel za splácení zaručí zástavou nemovitosti. Plus má logicky tento mít i aspoň takové příjmy, aby se z nich dalo splácet.

výřez bankovek

A protože aspoň toto nezbytné minimum dokáže prokázat a nabídnout mnohý z nás, může být právě taková nebankovní hypotéka ideálním řešením dočasných finančních potíží. Člověku tu půjčí klidně i velké peníze, dá se tu dohodnout dlouhá i kratší doba splácení, ba i výše splátek je nastavována tak, aby ji dlužník zvládal splácet.

A proč by si jeden tedy v tísni takovou hypotéku nevzal, že? Může to být skutečně moudré rozhodnutí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup