Vypadat na svůj věk není ostuda


Ženy mívají velmi často problém s tím, aby přijaly samu sebe takovou, jaká je. Často se dívají do zrcadla, kde vždy zjistí, jak nedokonalé jsou. To je ale špatný přístup, protože takovou nedokonalost vidí jen ony samy, nikdo jiný. Díky takovému pohledu člověk začne myslet nezdravě a místo toho, aby na sobě hledal věci, které jsou hezké a fajn, hledá jen ty špatné, kterých by se měl ale hodně rychle vzdát. Takové vnímání sebe samého je velmi škodlivé pro duševní zdraví a může si člověk, který takto přemýšlí zadělat hodně rychle na problém. Nikdo by takhle neměl přemýšlet. Každý by na sobě měl hledat jen to hezké, to, co dělá dobře, a ne pořád to špatné, co nám kazí sebevědomí a co se neustále snažíme zlepšit.

úsměv

Tento problém se týká vesměs všech lidí, ale největší krize přichází ve středních letech, kdy si na sobě začíná člověk všímat to, že zestárnul a že už to hold není takové, jaké to bylo dřív. Začínají se samozřejmě objevovat první vrásky, ale je to naprosto běžné a normální a každý by si měl uvědomit, že to časem potká opravdu každou osobu. Každý bude jednou vypadat starší, protože nic nevydrží v původním stavu navždy, a to ani naše tělo. To je snad ale všem jasné. Není možné, aby naše tělo vydrželo navždy neporušené a bez vrásek. Vždyť se nám každý den při pohybu napíná kůže a ono je to vlastně úplně normální a není ostudné vypadat na svůj věk, no ne?

kůže

I tak se ale hodně žen snaží najít nějaké řešení, aby se svých vrásek zbavily a vypadaly tak mladší. Toto řešení je, je funkční a je také velmi oblíbené. Jedná se o kolagen. Ten hraje obrovskou roli, protože on nám v těle vyplňuje tato místa, když se naše kůže pohybuje a vznikají ohyby. Ovšem čím jsme starší, tím se ho tvoří méně, a proto je třeba kolagen https://www.orcacollagen.cz/jak-funguje-kolagen/ do těla dostávat naší pomocí. To se děje buď přímo do kůže, a nebo samozřejmě pomocí doplňků stravy.