Virtualizace sportu

Se sportem se každý setkával už od mala, ať už od mala ve školce, kde si hrál s kopacím míčem s ostatními, nebo ho jeho rodiče zapsali na nějaký sportovní kroužek. Sportů je kolem nás mnoho. Sporty bychom mohli rozdělit mnoha způsoby. Například dle období, kdy se hrají na letní nebo zimní. Dále existují i samostatné kategorie, jako jsou bojová umění. Také je můžeme dělit podle prostředí, kde se vykonávají, například vodní sporty.
vystavené trofeje
Sporty není jednoduché nějak rozdělit nebo klasifikovat. pokusíme-li se například sport definovat, nikdy nepřijdeme s definicí, která by uspokojila každého. Můžeme ho vymezit jako pohybovou aktivitu. Na druhou stranu, porovnávat například šachy a hokej z hlediska pohybové aktivity není úplně praktické. Sportů je na světě mnoho, a postupně se vyvíjeli a formovali podle prostředí, ve kterém se lidé pohybovali. Jedním z nejrozšířenějších sporů je v dnešní době fotbal, který má na své straně mnoho příznivců. bohužel, nevraživost fanoušků soupeřících týmů často kazí samotný požitek ze hry. V posledních letech se na světě začali rodit trochu rozdílné sporty. Tak zvané E-sporty neboli elektronické sporty. Jedná se o soupeření a měření svých dovedností v určitých počítačových hrách. E-sporty hrají jak týmy, tak i jednotlivci.
zátiší s činkami
Tyto sporty se samozřejmě provozují na všech možných platformách. V dnešní době mezi nejhranější tituly patří hra Starcraft: Brood War od společnosti blizzard. V roce 2012 se na žebříčku mezi nejlepšími objevila hra Leauge of Legends od Riot games, která se stala světově nejhranější hrou. Mezi ty nejpopulárnější ale patří FPS hry neboli first person shooters. Střílečky z první osoby. Hrou, která se dostala na vrchol tento rok je Frotnite, která vzbudila zájem poté, co teprve šestnáctiletý Kyle Giersdorf vyhrál tři miliony amerických dolarů. Tato pohádková výhra vzbudila celosvětový zájem. Určitě to bezesporu ještě několik let potrvá než se E-sport dostanou oficaálně na olympiádu. Nicméně v dnešní pokrokové době plné technologií, je to jen otázkou času.