Kam se vydat s pronajatým vozem z autopůjčovny na Letišti Praha

Přemýšlíte nad tím, pronajmout si na pražském ruzyňském letišti osobní vůz a podniknout výlet do blízkého okolí? Proč ne, můžete tudy třeba provést návštěvu vašich přátel, kteří to tu moc dobře neznají.

Pozorujte letadla při přistávacím manévru

Když zaparkujete pronajatý vůz z autopůjčovny na Letišti Praha v blízkosti kruhového objezdu mezi Tuchoměřicemi a Přední Kopaninou, můžete odtud pozorovat přistávající letadla, tedy za předpokladu, že sedají na dráhu označenou jako 06/24 od východního směru k západnímu. Je to velmi působivé sledovat klesající letouny s rozsvícenými světlomety i za bílého dne a stěží budete moci prožít někde jinde nedaleko Prahy podobný zážitek.

hrad Okoř

Zajeďte si na Okoř

Zřícenina hradu Okoř a přilehlé údolí Zákolanského potoka je velmi oblíbenou destinací Pražanů (a nejen Pražanů). Je tu skutečně krásně a můžete se tudy procházet pěšky, anebo se projet na kole. Stojí za to dojít až k vlakovému viaduktu a k silnici mezi Libochovičky a Zákolany a výlet se vyplácí koncipovat jako celodenní.

Jumbo Jet na pražském ruzyňském letišti

Památky na Berounce

Berounka je jedna z našich nejkrásnějších řek a rozhodně stojí za úvahu do těchto míst podniknout několik výletů, i když možná, že zatoužíte se sem vracet častěji. Pronajatý vůz z autopůjčovny z ruzyňského letiště je ideální způsob, jak to udělat efektivně a bez stresu. Naprosto jednoduše najedete na dálnici D7, potažmo D0 a u Chrášťan se napojíte na dálnici D5, která vás nasměruje do Berouna a následně až k Plzni. Odtud pak můžete objevovat přírodní krásy i historické památky podél celého toku Berounky z Chrástu u Plzně přes Kaceřov, Kozojedy, Chříč, Hřebečníky, Křivoklát, Zbečno, Nižbor a Karlštejn. Kromě hradů Karlštejn a Křivoklát stojí za prohlídku přehrada Klíčava, zříceniny hradů Krašov, Libštejn a Týřov, Havlova skála, osada Darová, Podkrašovský a Žíkovský mlýn a samozřejmě nesmírně malebná krajina plná skal, lesů a luk.