Jaké je využití vonných esencí

Asi každý z nás chce, aby jeho dům vypadal co nejlépe. K tomu využíváme nejrůznějších doplňků a dekorací, které nám mají pomoci vytvořit kýženou atmosféru. Jednou z nich jsou i vonné esence. O co jde?

Jedná se o extrakty nejčastěji z různých aromatických bylin. Lisují se z nich oleje, které mají typickou vůni. Ty se pak zkombinují tak, aby vznikl požadovaný mix, a stočí do skleněných flakónků, ve kterých se pak prodávají.

vesence

Faktem je, že výtěžnost z jedné květiny je velmi malá, proto je jich zapotřebí poměrně velké množství. Proto se k tomuto účelu pěstují ve speciálních sklenících a plantážích, nejčastěji v zemích, kde je po celý rok vyšší teplo ta a rostliny rostou rychleji.

Skleněné lahvičky se pak používají místo například plastových, které by byly levnější proto, že sklo je stabilnější a hlavně z něj neunikají do směsi nejrůznější látky, jako je tomu u plastu. Navíc i lépe vypadají, což přispívá k jejich prodeji. Přeci jen, vzhled výrobku v tomto případě také hraje poměrně podstatnou roli.

vesence2

Jaké je však využití vonných esencí https://www.chlorito.cz/vonne-esence-clanek? Jak již název napovídá, jejich hlavním úkolem je provonět daný prostor. Obvykle se jedná o interiér domu, kde jeho majitelé chtějí pro umocnění atmosféry určitou vůni.

K tomuto účelu se používají nejrůznější typy difuzérů. Jedná se o přístroj, kam dáte právě onu esenci a on ji následně rozprašuje v podobě malých mikrokapiček, což přispívá k jejich rozptýlení a pokrytí většího prostoru vůní.

Pokud totiž pouze otevřete lahvičku, bude se ona vůně koncentrovat pouze v jejím nejbližším okolí a směrem od ní rychle slábnout. Je tedy málo pravděpodobné, že provoní celou místnost.

Jak je tomu ale se zdravotním hlediskem? Nemohou nám ublížit? Popravdě, při rozumném používání nikoliv. Pokud je však budete používat excesivně, mohou se dostavit bolesti hlavy a další potíže.

Přesto se jedná o doplněk, který se hodí do každého bytu. Stačí jen vybrat tu správnou vůmi.

Posted in Nezařazené. Bookmark the permalink.