IBC nádrž pro přepravu potravinářských komodit


Potřebujete přepravit na vzdálenost stovek kilometrů potravinářské komodity v tekuté či kašovité konzistenci? A chcete se spolehnout na prvotřídní jakost vámi odeslaného zboží i v okamžiku, kdy jej bude přebírat zákazník? Pak důvěřujte IBC nádržím. Technologie IBC představuje moderní směr přepravy potravinářských výrobků po souši i po moři.

Kontejnery se nenakládají po jednom – jestliže je objem zboží natolik velký, že by zaplnil palubu zaoceánského trajektu, pak nemějte obavy, že by se váš náklad musel uskromnit a zboží by bylo nutno přepravovat po částech – postupně. S IBC nádržemi se počítá pro transport ve vysokých patrech nákladového prostoru, kdy se vyskládá pět boxů na sebe, s maximální nosností 7,5 tuny.

přeprava jahod

Jednorázová vložka pro bezpečnou přepravu – IBC kontejner má obrovskou nosnost díky dvojitému plášti a tvrzenému plastu, ale to podstatné, co vás bude zajímat, je především vnitřní plastová jednorázová fólie, která pojme jakékoli tekuté či kašovité potraviny a suroviny či polotovary pro další zpracování. Mohou být i chlazené nebo mražené, záleží na vašich požadavcích dle přepravního listu.

pomeranče na stole

Skládací boxy – když přepravujete zboží v bednách či barelech a potřebujete na zpáteční cestě naložit mimo ně nějaký náklad, prázdné barely a bedny vám budou překážet a zabírat nákladový prostor. Technologie výroby IBC nádrží Schoellerallibert se zaměřila i na jejich schopnost složit prázdný kontejner do plochého hranolu, takže se tím výrazně ušetří místo v dopravních prostředcích i skladech.

Jednoduchá údržba – udržet v čistotě přepravní nádoby pro potraviny není snadné, ale zde to není problém, protože samotná nádrž s potravinami do styku nepřichází díky vnitřní fóliové vložce. Kontejnery pak tedy postačí velmi snadno čistit od prachu a podobných kontaminantů tlakovou vodou a běžnými čisticími a dezinfekčními prostředky.