Co udělat pro zdravé zuby?


Zanedbané zuby jsou bohužel stále častější u spousty dospělých lidí, ale i u dětí. Jsou dokonce rodiče, kteří se nebojí i batolatům podávat přeslazené nápoje plné cukru, které mají na zuby degenerativní účinky. Není divu že značná část populace má zuby ve špatném stavu. Tato situace se ale bohužel ani s přibývajícím věkem příliš nemění. Pokud dojde ke zničení mléčných zubů, stálé zuby už budou mít vyšší predispozici ke vzniku zubních kazů.

lékař ordinace

Zubní kazy jsou nebezpečné v tom, že jejich vznik je pozvolný a celé měsíce nebolí. Jakmile začnou zuby bolet, zubní kaz už může být hodně hluboko a může být problém jej ze zubů dostat. Proto jsou důležité nejen preventivně lékařské prohlídky, při kterých se na kazy může přijít včas, ale je důležité si správně čistit zuby.

Zubní kazy ale nejsou jediným problémem, který do ordinací zubních lékařů přivádí tolik pacientů. Běžným zubním onemocněním je i paradentóza, která způsobuje úbytek dásní a zcela obnažuje zubní krčky. Zuby vypadávají a je potřeba vytvořit zubní náhrady.

lékař pacient

Lidé ale vyhledávají zubní lékaře i z estetických důvodů. Chtějí mí zářivě bílé zuby, díky kterým se budou cítit skvěle. Bělení zubů je dnes zcela běžné a lidé by jej měli podstupovat především u lékařů aby si domácím bělení neuškodili. Jestli hledáte která stomatologie v Praze Clinicplus má volná místa, objednejte se k nám. Jsme moderní klinika, která má špičkové vybavení jak pro diagnostiku, tak pro zákroky.

Registrovat se k nám můžete pomocí jednoduchého formuláře, který najdete na našem webu. Dokážeme provádět všechny potřebné zákroky, vyrábíme zubní fazety, zubní náhrady i implantáty. Pokud chcete aby vaše zuby byly v nejlepším pořádku, je potřeba se o ně pravidelně starat. Pečlivé čištění a pravidelná návštěva zubní hygieny vy měla být naprostým základem vaší péče o zuby. Vyplatí se to.