Sportovní odvětví podle zvěrokruhu

Země

K zemitým znamením zvěrokruhu řadíme Pannu, Kozoroha a Býka. Pro všechny tři živly jsou ideální vytrvalostní sporty, nevynikají příliš ve sportech silových a rychlostních, zato se u vytrvalosti zúročí jejich píle a houževnatost. Nevyhovují jim riskantní odvětví a stresové situace, tíhnou spíše k individuálnímu uplatnění. Ideální je pro ně cyklistika, běh na lyžích a biatlon, kulturistika, tanec, sjezdové lyžování, tedy víceméně oblasti, kde vyniknou jako jednotlivci. Kolektivní sporty příliš nemilují, pouze Býk tu občas může zazářit, ale rozhodně ne Kozoroh. Býci jsou zranitelní v oblasti nosu a zubů, Pannám nesvědčí stresové situace kvůli špatnému zažívání a Kozorohům stres oslabuje dýchání.
surfařka na pláži

Voda

Vodní znamení není paradoxně Vodnář, nýbrž Rak, Ryby a Štír. Všechna tři znamení jsou citově založená a dokážou prožívat každičký detail svého pohybu. Ryby, Raci i Štíři nejlépe vynikají v individuálních sportovních odvětvích a je v zásadě jedno, zda souvisí s vodním živlem, či nikoli. Uplatní se v plavání rychlostním nebo synchronizovaném, najdou zalíbení v lyžování, krasobruslení nebo v cyklistice a jejich přednosti mohou využít i ve společenském tanci. Nejvíce expanzivní energie má Štír, ten se může věnovat i kolektivním nebo silovým sportům, Rakům vyhovují spíše pomalejší a harmonické pohyby a stejně jako Ryby nemají v oblibě příliš vypjaté stresové situace. Ryby jsou výborné v atletických disciplínách, zvláště vytrvalostních, a všechny vodní znamení mají obvykle talent na rekreační nebo výkonnostní vodácké sporty. Štíři by měli dbát na úskalí častého nachlazení, Raci na žaludeční potíže a Ryby na časté úrazy lýtek a chodidel.
golf při západu slunce

Oheň

Protikladem vody jsou tři znamení Lva, Střelce a Berana. Jsou to lidé zpravidla temperamentní, kteří s oblibou svou energii vloží do sportů dynamických a rychlostních. Může to být aerobní cvičení, fotbal, hokej, bojová umění, ale i další odvětví plná adrenalinu, např. horolezectví, tenis, házená, basketbal, silové atletické disciplíny atd. Berani by měli být opatrní při úrazech hlavně na oblast hlavy, Lvi na srdeční činnost a Střelci na kyčelní klouby.
sada na badminton

Vzduch

Vzdušné živly musí být neustále v pohybu myšlenkovém i fyzickém. Vyžadují stále nové podněty a ideálem jsou pro ně kolektivní sporty, kde mohou pozorovat celé to dění kolem. Takže např. moderní gymnastika, tanec ve skupinách, balet, volejbal, synchronizované plavání, basketbal, ale třeba i golf. Vodnáři mají raději vytrvalostní projevy, Váhy upřednostňují umělecký dojem, Blíženci zejména kolektivní pojetí. Vodnáři jsou přecitlivělí na kotníky a kolena, Váhy na oblast bederní páteře a Blíženci na ramena.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup