Péče o nemocná zvířata

Zvířata mohou onemocnět stejnými chorobami, jako lidé. Pokud jsme si je už pořídili, měli bychom o ně, v době nemoci pečovat. Pocit zodpovědnosti za němou tvář, kterou jsme si vybrali, by měl být samozřejmý.
Někdy nám zvíře onemocní a může se stát, že budeme váhat, zda navštívit veterináře, či nikoli. Při jasných příznacích, kdy je zvíře apatické, nepřijímá potravu ani tekutiny nebo má problém s vyprazdňováním, bychom s návštěvou veterinární ordinace raději neměli otálet.
Někdy nám, ale náš zvířecí svěřenec může připadat, jak s oblibou majitelé říkají, divný a ne ve své kůži. Každý majitel své zvíře zná nejlépe, měl by tedy být schopen odhadnout závažnost situace.
štěně u veterináře
Tohle jsou běžné situace, který zná každý chovatel. Pak, ale můžou nastat takové situace, kdy zvířátko potká těžký úraz nebo náročná operace pohybového ústrojí. Výjimkou nejsou ani vyhřezlé ploténky u psů. V takovém případě může být pes nebo kočka trvale imobilní nebo v době rekonvalescence, bude vyžadovat speciální péči a kompenzační pomůcky, které nám manipulaci s takovým zvířátkem lépe umožní.
kočička u veterináře
Víte, jak se o takto nemocné zvíře postarat?
Péče o nechodícího mazlíčka je náročná nejen fyzicky a psychicky, ale také finančně.
Musíme si uvědomit, že po těžkých poraněních nebo komplikovaných ortopedických zákrocích, bude rekonvalescence probíhat velmi pomalu. Někdy může po nějaký čas, stagnovat úplně.
veterináři pro koně
S pohybově nemocným psem je nutné pravidelně rehabilitovat. Máte na vybranou. Buďto budete rehabilitovat se psem nebo kočkou sami nebo můžete navštěvovat veterinární specializovanou kliniku. Tady se o vaše zvířátko postará odborný personál. Kliniky disponují takovými zařízeními, jako je bazén s protiproudem, balančními míči nebo možností magnetoterapie. Personál vám pomůže i s výběrem správných podpůrných postrojů nebo invalidních vozíků pro psy.