Miminko a jeho náklady

Do teď jste žili jen sami dva, kdykoliv jste chtěli, zašli jste si do kina, na večeři. Mohli jste si koupit, co jste chtěli a nemuseli se ohlížet na to, že potřebujete koupit balík plen nebo sirup na kašel. S myšlenkami na miminko přišla i otázka: „Zvládneme to finančně?“ Odpověď je prostá. Pokud chcete zvládnete vše. Miminko nepotřebuje drahé věci a oblečení. Největší radost mu dělá láska a pocit bezpečí, který mu dáte vy zadarmo.
Na internetu se setkáte se spoustou diskuzí, kde se řeší finanční stránka vs. dítě. Někdy se ujišťují i maminky s příjmy přes 30 000 Kč, zda jsou schopné zabezpečit toho malého drobečka. Samozřejmě záleží, na jaký životní standard jste zvyklí. Je však spousta párů, které mají dohromady 30 000 Kč měsíčně a zvládnou uživit klidně i 2 děti. Vše je o tom, uvědomit si, co je nutné koupit, a co ne.
muž u těhotné

Oblečení

Na tomhle se dá skvěle ušetřit. Jen na internetu je nepřeberné množství bazárků, které mají v nabídce krásné zboží z Anglie. Spousta tohoto oblečení je jak nenošená, některé mají i visačku. Zde naleznete spoustu značkového i neznačkového oblečení za skvělé ceny. Miminku je jedno, jestli je věc za 500 Kč nebo za 80 Kč.

Hračky

Ani u hraček nemusíte utrácet tisíce korun. První kousátka jsou většinou levná od 50 Kč do 150 Kč. Další hračky, které jsou omyvatelné nebo pratelné můžete klidně koupit z druhé ruky. Jistě to na atraktivitě neubere. O to méně vás bude mrzet, když si dítě s hračkou nebude hrát tak, jak jste si představovali.
ruka na účtence

Hygienické potřeby, pleny

Pokud chcete ušetřit na plenkách, je dobré nakoupit ty látkové. Prvotní investice je trochu vyšší, ale později se vám to vrátí, když měsíčně ušetříte na jednorázových.
Pokud si troufáte, můžete pořídit kyblík a praktikovat tzv. bez plenkovou metodu, u které vám postačí pouze pár látkových plenek, jen kdyby to náhodou nevyšlo a nestihli jste dát miminko nad kyblík včas.
Pokud nechcete nakupovat sprchové gely můžete miminko koupat v heřmánkovém odvaru. Místo různých krémů stačí v lékárně pořídit slunečnicový olejíček. Je šetrný k pokožce a stojí pár korun.

Vanička a jiné pomůcky

I vaničku lze pořídit z bazaru a doma si ji akorát zdezinfikujete.  Co vůbec není nutné je přebalovací pult a podložka, lze přebalovat na posteli, kam položíte pouze jednorázovou podložku. Předejdete tím i pádu až se miminko začne otáčet. Teploměr a odsávačku je dobré pořídit nové z hygienických důvodů nejsou to však vysoké položky. Odsávačku pořiďte raději tu na vysavač, je dražší, ale lépe se s ní manipuluje.

Postýlka

Je to jedna z největších položek, ale opět se dá najít krásná z druhé ruky. Jediné, co je dobré koupit nové je matrace, ložní povlečení a polštář s dekou. Moderní je v dnešní době pořízení tzv. hnízdečka, ale určitě to není pro miminko nutnost a dobře se bude cítit i v zavinovačce.
Až se budete rozhodovat nad tím, co svému broučkovi pořídíte myslete na to, že když nakoupíte věci již použité věci ušetříte tím i přírodu, kterou výroba nových oblečení a hraček zatěžuje.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup