Odmítnutí žádosti o úvěr v bance nemusí nic znamenat

Ti, kterým banka odmítne žádost o úvěr z důvodu nízké bonity, pátrají na internetu po hypotéce bez doložení příjmů. Dělají to jednoduše proto, že nutně potřebují peníze, a tak hledají někoho, kdo by jim je poskytnul, aniž by se na jejich příjmy doptával. Bohužel, tito lidé hledají marně, žádná hypotéka bez doložení příjmu ve skutečnosti neexistuje, a je to tak dobře.

hromada peněz

Ptáte se proč?
Je to dáno tím, že každý věřitel má zákonnou povinnost prověřit příjmy žadatele o úvěr. A ten důvod je prostý – pokud by půjčku získal někdo, kdo ji nebude schopen ze svých příjmů splácet, dostane se do maléru, a spolu s ním i věřitel, který mu půjčku poskytnul. Vymáhání dluhů není nic příjemného a vždy to s sebou nese celou řadu komplikací a vždy to stojí peníze navíc. Nejlepší žadatelé jsou tedy takoví, kteří dovedou své finanční závazky bez potíží splácet. A to se nedá poznat jinak, než podle toho, jaké mají reálné pravidelné příjmy, a jaké mají skutečné výdaje.

Ovšem pokud zde mluvíme o reálných číslech, tak je potřeba podotknout, že právě banky s realitou příliš nepracují. Nikdy od nich nemůžete očekávat individuální přístup a přesné výpočty. Jakmile jim sdělíte své pravidelné příjmy, posoudí je podle průměrných tabulkových čísel a výpočtů, a tak výše vašich reálných výdajů vůbec nemusí odpovídat tomu, co vyhodnotí banka. Takže pokud vám v nějakém bankovním domě tvrdí, že máte nízkou bonitu a nebudete schopni úvěr splácet, a vy jste přesto přesvědčeni o opaku, tak to nevzdávejte a požádejte o půjčku v nebankovní společnosti – uvidíte, že se vám to vyplatí!

analýza

Ten zásadní rozdíl je v tom, že v nebankovní společnosti přistupují ke všem žadatelům individuálně a na míru jejich situaci. Takže i konečné výpočty vaší schopnosti úvěr splácet mnohem více odrážejí realitu. Takže zde právě více než kdekoli jinde získáte férovou půjčku, která bude ušita na míru vašim potřebám a možnostem.