Stanovení priorit: rozhodujte, co je důležité ve vašem životě

Dát přednost některým činnostem nám může pomoci lépe se zaměřit na důležité věci. Díky tomu je snadnější investovat energii a čas smysluplným způsobem a dosáhnout našich cílů.

Co je důležité v životě?

Stanovení priorit je důležitým krokem ve smysluplném řízení vaší energie a času. Nejprve musíte zjistit, jak si představujete svůj život. Jaké jsou vaše cíle? Jak chcete trávit svůj čas? Jak nastavíte priority? Na tyto jednoduché otázky může být docela obtížné odpovědět.
žlutá propiska

Zvláště zvažte následující oblasti:

●     rodina a přátelé.

●     zdraví a zdraví.

●     kariéra a finance.

●     seberealizace a svoboda.

Může se vám zdát trochu strašidelné mít pro sebe až konec dne. Pomáhá však být si vědom svých vlastních přání a hodnot. Zejména proto, že v každodenním životě často spadají mezi četné banality. Odpovědi na tyto otázky jsou pro každého velmi osobní a odlišné. Dokonce vám může chvíli trvat, než se ujistíte o vašich prioritách v životě. Ale jakmile si uvědomíte, dají vám správný směr v životě.
označování fixou

Jak zvládnout svůj každodenní život

Priority dávají životu směr a pomáhají vám dosáhnout vašich cílů. Ale i v každodenním životě je důležité si stanovit přednosti, abyste se vyhnuli stresu. Pokud si nedáte priority, je těžké rozhodnout, co je opravdu důležité.

Co je důležité, když chcete uspořádat každodenní život:

●     Na začátku každého týdne byste měli získat přehled všech úkolů. Tak můžete minimalizovat překvapení a lépe odhadnout, jak byste měli svůj čas rozdělit.

●     Pak upřednostněte úkoly pro aktuální den. Nejlepší je rozdělit je do následujících kategorií podle tzv. Eisenhowerova principu a odpovídajícím způsobem je vyřešit:

○     naléhavé a důležité.

○     naléhavé, ale ne důležité.

○     není to naléhavé, ale důležité.

○     není naléhavé a nedůležité.

●     Multitasking je mýtus. Bylo prokázáno, že mozek se nemůže soustředit na několik věcí najednou na sto procent. V každém případě bude kvalita trpět, pokud zároveň odpovíte na maily, sledujete zprávy a něco připravujete bokem. Je lepší vzít si jeden úkol za druhým.

●     Vyvarujte se neustálému rozptýlení. Sociální média jsou velmi lákavá, když musíme skutečně dělat nepohodlné úkoly. Je vhodné nastavit si časové limity.

●     Vyvarujte se perfekcionismu. Péče a přesnost je chvályhodná, ale také velmi časově náročná. Výsledek zřídka odůvodňuje veškeré úsilí, které bylo po dokončení skutečně investováno.

Jak to funguje!

Pokud víte, čeho chcete v životě dosáhnout, je čas učinit správné kroky.

●     Najděte správnou rovnováhu mezi oblastmi života. Nastavení priorit neznamená, že se soustředíte pouze na několik oblastí svého života a zcela zanedbáváte všechny ostatní.

●     Zaměřit se více na rodinu nebo dokončit další školu jsou skvělé projekty. Nezapomeňte však na volný čas pro sebe! Měli byste ho využít k uvolnění a dobíjení baterií.

●     Pravidelně měňte své priority. Stejně jako se neustále měníte, tak měníte i své přání a představy o životě. Občas se zastavte a ujistěte se, zda vaše priority odpovídají vašim hodnotám.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup