Neblahý život v závislosti

Skutečnost, že nikdo z nás není dokonalý a bezchybný, je více než pravdivá.
Na každém jednotlivci se najde řada chyb a třeba i detailů, které z něho dělají sice originál, ale někdy i terč kritiky. O to horší je to pak v případě, že vaší nejčernější stránkou je život, který vedete ve vztahu s vaší závislostí.
žena po nakupování

Závislost na čemkoliv, nám řídí celý náš život

Ať už máte vaši neřest v jakémkoliv odvětví, můžete si být jistí, že vás ovládá natolik, že jí obětujete celý váš život.
Může se jednat i o nepatrnou činnost,jakou je příliš velké utrácení peněz, hromadné nákupy oblečení (shopaholici), dopřávání si maximálního množství jídla (přejídání až obezita) a jiné.
Vše, co děláte často a ve větším poměru, než lze pokládat za „normální“, lze považovat za druh závislosti, která vám řídí veškerý váš čas a koordinuje váš život.
I zpočátku tak zanedbatelná aktivita, jakou je ta sportovní, díky které toužíte být zdraví a štíhlí, může mít na svědomí zhoršení vašeho zdraví a taktéž i neadekvátní rozložení vašeho času, který věnujete pouze vaší představě toho, co je pro vás nejdůležitější.
ženy s cigaretou

Nebezpečný koníček

Jestli víte o tom, že váš čas věnujete především technologii a všemu, co vám umožňuje, pravděpodobně jste otrokem virtuální doby.
Být přehnaně aktivní na internetových stránkách, diskuzích, fórech nebo sociálních sítích, skutečně není zdravé a mnoho lidí se kvůli tak nebezpečné závislosti, musí dokonce léčit.

Holdování alkoholu a tabáku

Možná to nelze pokládat jako neobvyklou činnost, ale samotné kouření tabáku je nejen smrtelné, ale i návykové do takové míry, že se díky potřebě mít vždy po ruce cigarety, mění nejen lidské hodnoty, ale i vnímání toho, co je pro vás prvořadé.
Díky cigaretám věnujete veškerý čas, aktivity a výběr místa, na kterém se chcete nacházet tomu, jestli si tam budete moci v klidu a bez prohřešku zapálit.
O něco diskutabilnější je vztah k popíjení alkoholu, který je natolik návykový a škodlivý, že si to řada lidí uvědomí až zpětně, po absolvování odvykacího léčení. Pokud máte potřebu dát si každý den nějaký alkohol a myslíte si, že bez něho se nezabavíte, pravděpodobně ho máte v lásce více, než je přijatelné.
Užívání všech látek, na kterých můžete být závislí, vás může dostat do situace, na kterou určitě později nebudete pyšní.Proto vždy zvažte to, jestli chcete být otrokem toho, co vám určují vaše zlozvyky nebo pánem svého života a štěstí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup