Chcete zhubnout? Neopomínejte snídani

Pokud patříte mezi jedince, kteří pravidelně zapomínají na snídani a vystačí si s šálkem kávy, rozhodně to není dobře. Snad každý nutriční specialista vám řekne, že děláte obrovskou chybu, neboť vyvážená snídaně dodá tělu potřebnou energii, kterou během noci ztratilo a připraví ho na nový den.Zdravé ovesné kaše
 
Lidé nesnídají z různého důvodu, někdo zkrátka po ránu nemá vůbec hlad a z jídla se mu dělá nevolno, jiný zase po ránu nestíhá, takových důvodů byste jistě našli bezpočet. Dlouhodobé výzkumy však prokázali, že lidé, kteří pravidelně snídají, mají menší sklony k obezitě.
 
Pokud se snažíte zhubnout, rozhodně byste měli každé ráno snídat. Proč, když to vůbec nemá logiku? Věřte nebo ne, ale je to tak. Díky snídani totiž paradoxně přijmeme méně kalorií, než kdybychom ráno odešli bez snídaně. Ta totiž naše tělo dokáže zasytit na celé dopoledne a nedostavují se tak chutě na sladké během dne.
 

  1. Chcete zhubnout? Bez snídaně to nepůjde!

Mnoho lidí, kteří drží dietu, se mylně domnívají, že pokud budou vynechávat snídaně, omezí tak svůj příjem kalorií a váha půjde dolů. Bohužel, tohle počínání má ve výsledku úplně opačný efekt. Pokud vynecháme ranní jídlo, sáhneme během dopoledne po energetické bombě v podobě sladkých tyčinek a baget z automatu. Chcete-li se vyhnout nezvladatelným chutím na sladké během dne, dopřejte si ráno alespoň něco malého. Mnohé studie prokázaly, že lidé, kteří pravidelně snídají, dokázali daleko lépe zhubnout.Společná snídaně
 

  1. Plánujte jídlo dopředu

Znáte to, po ránu chvátáme a často sáhneme po prvním jídle, která nám padne pod ruku a o to lépe, pokud je s jeho přípravou minimum práce. Některé dny dokonce tolik nestíháme, že se po cestě do práce stavíme v pekařství a tam se už z dálky smějí voňavé koblihy nebo oříškové šátečky a průšvih je na světě.
 
Snídaně proto plánujte dopředu, zapojte do jídla vitamíny a minerály. Čerstvé pečivo, kvalitní šunka, zelenina, obiloviny, ovoce nebo ořechy, to je to pravé. Třeba takové para ořechy https://www.nakliceno.cz/para-orechy/ obsahují spoustu nasycených mastných kyselin a navíc mají skvělou intenzivní chuť.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup